Jak na osvětlení v podkroví?

Jak na osvětlení v podkroví?

Podkroví byla dlouho opomíjeným prostorem. Sloužila jako příruční úschovna sezonního oblečení, vyřazených knih, hraček nebo nastřádaných věcí. Moderní bydlení s podkrovím počítá a povyšuje jej na plnohodnotný prostor. Komfortní interiér poslouží jako klidná ložnice, oddělený samostatný dětský a studentský pokoj nebo příjemná pracovna. Úprava podkroví nepředstavuje složitou rekonstrukci, stačí zajistit kvalitní pokládku a úpravu zešikmených stěn. Přímé denní světlo vpustí střešní okna.

Osvětlení na míru

Denní světlo můžou efektně vystřídat světelné zdroje. Jejich volbou můžete opticky zvětšit celý prostor, přidat příjemnou atmosféru a vymezit komfortní místa pro čtení, práci i odpočinek. Ideální volbou jsou LED zdroje. Relativně malá svítidla vydávají vydatný proud světla. Podkroví pracuje s omezenou výškou a často i šikminami. Místo běžného lustru můžete využít bodová světla, která se dají zapustit přímo do podhledu. Elegantní nerušivé body perfektně prosvětlí celý interiér. LED zdroje vydávají příjemný odstín světla, navíc patří mezi nejúspornější alternativy. Výhodou je i mnohonásobně delší životnost. Umístění světel můžete řešit podle aktuální dispozice nebo s přihlédnutím na budoucí vybavení a nábytek.

Lampičky a lampy

Optimálním a elegantním řešením je také zapojit do prostoru lampy. Umístěním lamp můžete vytvořit jednotlivé ostrůvky, které vyhoví různým účelům. Krásně designově zpracované svítidla oživí místnost jako doplněk i funkčním osvětlením. Zajímavé možnosti nabízí lampy s tzv. stmívačem, kterým můžete regulovat intenzitu osvětlení a pohybovat se od jasného světla k náladovému.

Nebojte se být originální

Atypické prostory je možné vybavit i méně tradičním způsobem. Poslední dobou si velkou popularitu získávají LED pásky. Dlouhý pružný pásek je osázený drobnými zdroji. Jednoduše jej můžete nalepit na spodní hranu skříněk, vytvořit dlouhé linie nebo vlastní kreativní instalaci přímo na stěně. LED pásky kombinují světlo v barvě blízké běžnému dennímu světlu, dálkový ovladač umožňuje proměny i v barevném spektru RGB.

 

Inspirujte se nabídkou specializovaného eshopu. Moderní svítidla nabízí originální možnosti. Bez kompromisu na kvalitě osvětlení a vydatnosti zdroje můžete osvětlení dokonale přizpůsobit svým představám i nárokům.

Napsat komentář