LED panely – zajímavá varianta pro velké interiéry

LED panely – zajímavá varianta pro velké interiéry

LED zdroje se již trvale zapsaly do podvědomí jako kvalitní svítidla s úsporným provozem a dlouhou životností. Nápadné obchodní klišé však jasně podtrhují další výhody a navíc i široké portfolio zpracování svítidel, které s touto technologií počítají. Dokonale tak spojují krásný a originální design s vydatným výkonem, který je vhodný jak pro vybavení obývacího pokoje, ale i náročných prostor kuchyně, koupelny nebo pracovny.

Originální a elegantní design

Zajímavým prvkem jsou LED panely. Pro osvětlení menších interiérů dostatečně vyhoví podhledové bodovky, závěsný lustr nebo jiné centrální svítidlo. Ve velkých prostorách je však instalace o něco složitější a vyžaduje větší počet zdrojů. Panel dokáže velmi zdařile zajistit velkou plochu a naplní příjemným rozptylovým světlem i velké kanceláře, třídy, reprezentativní veřejné prostory nebo provozovny. Navíc způsob zpracování do hladkého geometrického tvaru dodá interiéru novou energii a originální designový prvek.

Úsporný zdroj

LED svítidla v jakémkoli provedení pracují s vysokou spolehlivostí, svítivost nastupuje ihned po sepnutí spínače a ani u konce životního cyklu neklesá. LED panely vás nebudou časem trápit poblikáváním nebo výpadky části světelné plochy, tak jako tomu bývá u zářivek. Jejich povrch se nezahřívá, nepřitahuje prach a svítidlo ani nevydává jemné nepříjemné zvuky při startování zdroje.

Kryt i zdroj jsou vysoce odolné vůči prachu, vzdušné vlhkosti i mechanickým otřesům, tím svou životnost ještě posilují a prodlužují. Zdroje pracují v mnohonásobně delším časovém úseku. Díky velmi nízkému odběru energie tak vaše náklady šetří dvakrát – snížíte účet za elektřinu a vyhnete se pravidelné výměně žárovek nebo trubic.

Příjemná barva světla

U svítidel je vždy důležitá také intenzita a barevný odstín světla. LED zdroje v tomto ohledu nabízí bezkonkurenční volbu – svítidla můžete vybírat od hranice teplé bílé, která navodí příjemnou pohodovou atmosféru, až po studenou bílou, která naopak pomáhá zvýšit koncentraci, skvěle osvětlí i detaily a nezkresluje barvy.

 

LED panely vytvoří elegantní doplněk a podtrhnou styl celého interiéru. Dodají mu originální vzhled, nový prvek zachytí pozornost, ale nebude působit rušivě. Nerozsvícená plocha dokonale splyne s podhledem, při svícení zajistí kvalitní vydatné světlo a správnou měrou zaujme.