Nástěnná a stropní bodová svítidla: tipy pro inspiraci

Nástěnná a stropní bodová svítidla: tipy pro inspiraci

Stropní svítidla určují hlavní ráz a atmosféru v místnosti. Správnou volbou intenzity i odstínu světla můžete navodit příjemnou pohodu i kvalitní zázemí pro práci činnosti. Setkání s rodinou, hraní her, odpočinku nemusíte podřizovat složité řešení a ani při vybavení pracovního místa nemusíte hledat nákladné a náročné vybavení. Stropní bodová svítidla skvěle vyřeší malé i velké prostory včetně atypicky členitého interiéru. Jednoduchým elegantním stylem zapadnou do moderního interiéru a zajistí potřebnou úroveň osvětlení.

Luxusní interiér s podhledovými svítidly

Do moderních bytů a nových staveb se nehodí klasické závěsné lustry. Využít je samozřejmě můžete, originální design a velikost však musíte pečlivě uvážit s ohledem na velikost místnosti, vybavení, nábytku i barev, které jsou v prostoru zastoupeny. Stropní bodová svítidla nabízí lepší využití a prakticky vytvoří univerzální základ, který nepodléhá budoucím změnám a vždy se skvěle přizpůsobí. Elegantní kryty nenápadně doplní hladký podhled. Jsou vhodné pro instalaci do sádrokartonu i dřevěného obložení. Objímku můžete vybrat v jednoduché bílé barvě, ale i v odstínech černé, zlaté, kovové stříbrné, v matu i v lesku.

Vybírat můžete světla, která budou pevnou součástí objímky. Často žádané jsou i zdroje, které je možné polohovat a kuželem světla tak lépe podtrhnete zajímavou dispozici, dekoraci nebo zvýrazníte část, kde potřebujete intenzivní osvětlení. V každém zpracování stropní svítidla garantují vysokou užitnost.

Praktické a variabilní reflektory

Další možností, která je však již nápadnější a je třeba volit zpracování krytu ke stylu interiéru, jsou reflektory. Jsou vhodné jak pro obývací pokoje, pokojíčky dětí i kuchyně. Výhodou je silný proud světla, který můžete volně směrovat. Část světel necháte vytvářet rozptylové světlo, část ramene nasměrujete nad stůl, nebo křeslo, ve kterém si budete číst.

Úspora a mimořádný efekt

Nástěnná i stropní bodová svítidla využívají moderní LED zdroje. Úsporná svítidla sníží odběr energie a poslouží i s mnohonásobně delší životností. Velkou výhodou je také možnost volby intenzity i odstínu světla. Pro obývací pokoje jsou ideální odstíny teplé bílé, která působí uvolněně a příjemně. Pro studovny nebo kanceláře je vhodná studená bílá. Ta podporuje soustředění, oddaluje vznik únavy. Ani při dlouhé práci nedráždí oči, výborně osvětluje detaily a nezkresluje barvy.

Praktické doplňky

Stropní svítidla se nevyhraňují pouze pro hlavní místnosti. Jsou skvělým doplňkem vstupních hal, chodeb a schodišť. Zde navíc skvěle využijete i praktický doplněk v pohybových senzorech nebo infraspínačích. Senzory automaticky aktivují světlo a po vašem průchodu jej podle nastavení zase zhasnou. Ušetří nejen energie, poskytnou vám příjemný komfort bez hledání spínačů.

 

Projděte si nabídku moderního LED osvětlení na našem e-shopu. Ve zpracování můžete vybírat LED svítidla pro celý byt. Kvalitní materiály a moderních LED technologie garantují skvělý efekt a mimořádnou životnost. Vybavte váš byt prakticky a bez kompromisu na eleganci.