Osvětlení ložnice

Osvětlení ložnice

Ložnice má pro vybavení svítidly zcela jiné nároky než obývací pokoj nebo kuchyně. Schéma osvětlení zůstává podobné, ale velký rozdíl je v barvě i intenzitě zdroje. Základem je stropní svítidlo, které zajistí příjemnou atmosféru a orientaci v místnosti. Doplňkovými svítidly jsou pak lampičky pro čtení v čele postele. Dalšími zdroji můžou být stojací lampy nebo LED pásky, které dokreslí styl interiéru a podtrhnou originalitu prostoru.

Příjemné náladové osvětlení

Pro instalaci do ložnice doporučujeme LED zdroje. Přisazená svítidla garantují nízkou spotřebu energie a svou odolností vůči prachu a mechanickým otřesům zajistí i delší životnost. Příjemná je také možnost volby barvy světla. Pro komfortní atmosféru je vhodná teplá bílá, která dokáže uklidnit, nedráždí oči a působí přirozeně po celý rok. Přisazená nebo stropní svítidla s menší intenzitou nebudou působit nepříjemné oslnění při časném vstávání.

Odpočinek u knížky

Pro volné chvíle relaxace u čtení jsou vhodným doplňkem stolní lampičky. Zde je vhodnější barvou studenější bílá, která zlepšuje soustředění a oddaluje pocit únavy. Intenzivní kvalitní světlo vám pomůže pohodlně dočíst napínavou knihu i třeba projít nudné pracovní materiály.

Originální zpracování

Při vybavování ložnice se nebojte pracovat s originálními svítidly. Světlo hraje důležitou roli nejen ve vztahu dobré viditelnosti. Je nosným prvkem a dokáže podtrhnout styl celého pokoje. Zajímavou variantou jsou LED pásky, které můžete vést podél šatních skříní, zajímavě jimi oživit zrcadlo nebo poličky. LED pásky se velmi snadno instalují, pružný plastový pásek můžete ohýbat i tvarovat. Dálkový spínač dovoluje měnit barvy i světlo stmívat.

Bezpečný doplněk

Malou tečkou na závěr je pak malé světlo, které vás v noci provede tmou na toaletu nebo do koupelny. Jemná světla zabrání nepříjemnému klopýtání. Svítidla můžete vybírat se senzorickými spínači. Při cestě zpátky do vyhřáté postele se nemusíte starat o zhasínání.

 

LED svítidla jsou skvělou volbou pro vybavení celého bytu. Moderní technologie snižuje náklady a zároveň zvyšuje komfort bydlení. Výběr v barvě i intenzitě svítidel vám umožní přesně realizovat vaše představy. Funkční světla pak doplňuje krásně zpracovaný design, který využívá plast, dřevo, keramiku, sklo i kov.