Stmívatelné LED žárovky

Stmívatelné LED žárovky

Při řešení interiéru musíte dostát různým nárokům na osvětlení. Využití jednotlivých místností se velmi liší. Dětský pokoj nebo pracovna vyžaduje přímé silné světlo pro práci u stolu, naopak pro obývací pokoj nebo ložnici je vhodnější klidné rozptylové světlo. Zcela jiné nároky na vybavení interiéru je u koupelen a kuchyní, které jsou zatíženy velkou vzdušnou vlhkostí. Praktickým řešením v řadě pokojů jsou stmívatelné žárovky. Jedinou instalací dokáží volně kulminovat od ostrého přímého světla až po jemné náladové a dokáží tak přesně splnit měnící se požadavky na intenzitu a úroveň osvětlení.

Obývací pokoj – prostor pro celou rodinu

Ideálním příkladem pro zapojení stmívatelných žárovek je obývací pokoj. Společný interiér slouží celé rodině. Můžete se setkávat s přáteli a příjemně trávit volný večer, využít můžete i chvíli klidu pro čtení nebo sledování oblíbeného filmu. Děti se často sdružují s dospělými a využívají jejich přítomnost a pozornost pro hraní her, ale často i dodělávání domácích úkolů. Natolik proměnlivý prostor je třeba vybavit jak rozptylovým neutrálním světlem, tak svítidly pro klidnou atmosféru.

LED technologie zde nabízí unikátní systém. Žárovky vydávají vydatný proud světla, který však můžete libovolně regulovat. Jediným zdrojem tak obsáhnete velký rozptyl od přímého osvětlení až po jemné svícení. LED zdroje vám navíc umožní vybrat i odstín světla. Teplá bílá využívá příjemnou atmosféru, zatímco studená bílá dokonale podpoří soustředění, nezkresluje barvy a zabraňuje předčasné únavě. Barvy blízké přirozenému dennímu světlu navíc dobře působí zdravotně, nevysušují oči jako třeba dřívější zářivky.

Pracujte se světlem

Moderní LED osvětlení můžete plně využít ve prospěch interiéru. Světlo dokáže opticky zvětšit prostor, podtrhne zajímavé dispozice bytu nebo vybavení. Stmívatelné zdroje můžete osadit i do ložnice. Při čtení v posteli využijete intenzivní světlo, ve vteřině můžete svítidlo upravit a nechat působit jen jemné svícení. Možnosti najdete jistě v každé místnosti včetně vstupní chodby nebo haly. Jemné svícení vás nepříjemně neosvětlí při brzkém vstávání. Je také příjemným průvodcem dětí při usínání, vzbuzuje pocit bezpečí a jistoty.

 

Při výběru svítidel vás jistě jako první zaujme kryt a estetické řešení. Využijte však nabídky pokročilých technologií a vybavte váš byt o úroveň výš. Stmívatelné žárovky vás překvapí svou variabilitou a nabídnou praktické řešení pro každý interiér.