Výběr světla pro každý interiér

Výběr světla pro každý interiér

Na naši psychiku má okolní osvětlení velký vliv. Soustředění i vnímání pohody může volba světla měnit nejen svou intenzitou, ale i barevným odstínem. I relativně běžná bílá barva se může pohybovat od klidné teplé až po chladnou technickou modř. Při instalaci světel v bytě dobře zvažte nejen typ svítidla, ale i správně uzpůsobený zdroj.

Moderní LED technologie

LED svítidla vám při volbě a práci se světlem nabízí široké možnosti a vaše představy dokáží přesně naplnit. Zdroje kombinují široké spektrum od žluté po modrou i různou intenzitu. Pro snadný výběr jsou veškeré zdroje opatřeny přehlednými informacemi. Stačí se zaměřit na hodnoty K – Kelviny, které udávají chromatičnost. Neutrální bílá barva se pohybuje v rozmezí 3 200 až 4 500 K, hodnoty nižší směřují barvu do žluté až oranžové. Vyšší čísla patří pocitově chladné a čisté modré.

Pohodová atmosféra

Obývací pokoj tvoří srdce bytu. V interiéru se schází celá rodina. Ve volném čase si můžete povídat, hrát deskové hry, sledovat televizi nebo číst. Příjemnou atmosféru stimuluje neutrální světlo blízké bílému dni. Stropní svítidla zajistí ideální rozptylové světlo, které zaštítí veškeré běžné činnosti. Náladové osvětlení a klidnou večerní atmosféru můžete navodit stojací lampou se zdrojem v odstínu do žluta. Jemné hřejivé teplo je vhodné i pro osvětlení ložnice nebo postele v dětském pokojíčku. Zdroje s nízkou hodnotou – 1 200 až 2 700 K vám pomohou snadněji usnout i relaxovat.

Soustředění a efektivita práce

Dřívější zdroje, klasické žárovky, vydávaly světlo v odstínech žluté. Pro učení nebo soustředěnou práci je však mnohem vhodnější zdroj ve vyšších hodnotách – počínaje 4 500 K a více. Bílá s odstíny modré dokáže zvýšit koncentraci, účinně oddálí únavu a podporuje psychiku k vyšší aktivitě. Světlo ideálně projasní i detaily a nezkresluje okolní barvy.

Bezpečí a komfort

Důležité je i správně sladit osvětlení chodeb a veřejných prostor s obytnou částí. Kontrast mezi místností a spojovací chodbou by neměl působit nepříjemné oslnění ani změnu vidění. Chodby můžete vybavit přisazenými svítidly s menší intenzitou. Při přechodu z plně osvětleného interiéru nepocítíte prudkou změnu. Pri pochůzce setmělým nočním bytem si zajistíte bezpečí a komfortní viditelné podmínky.

 

Led technologie jsou často skloňovaným pojmem. Patří však mezi nejlepší způsob vybavení bytu. Zdroje vám nabízí široký rozsah využití, barevného spektra i intezity. Zároveň výrazně snižují spotřebu energie. V zimních měsících, kdy narůstá celková doba svícení, nezatíží rozpočet a navíc dokáží zvýšit efektivitu práce i pocit osobní pohody. Moderní vybavení navíc kombinuje stmívače nebo pohybové senzory. Váš byt můžete plně vybavit nejmodernější technologií s garancí vysoké užitnosti a návratnosti nákladů. Led zdroje vykazují mnohonásobně delší životnost a odolnost vůči mechanickému poškození i vlhkosti nebo prachu.