Camping svítilny

Camping svítilny

„Baterka“ byla vždy povinnou výbavou letního tábora. A ať se i vy letos chystáte pod stan nebo třeba jen na chatu, neměli byste toto vybavení zapomenout. Svítilny vás bezpečně doprovodí na vzdálenější toaletu, pomohou najít hledanou drobnost nebo poslouží jako příjemný doprovod nočnímu vyprávění.

Šikovný pomocník nejen do přírody

Zapomeňte na těžké svítilny s malým dosahem i krátkou dobou svícení. Moderní svítilny vás překvapí výkonem i výdrží! Velkou změnou je zapojení LED technologií, které v lehkém a malém provedení vyzařují silný proud světla. Navíc si díky vysoce úspornému provozu vystačí s napájením obyčejných tužkových baterií, a vystačí si opravdu dlouho. Odpadá tedy nejen starost o zbytečnou váhu svítilny, ale také o dostatek náhradních článků.

To už jsou základní výhody, které oceníte při každé noční cestě. Některé modely jsou navíc vybaveny i LED čipem s optikou, ten prodlužuje i dosvit na větší vzdálenost. Taková svítilna je pak nepřekonatelným průvodcem a dovolí vám snadno zdolat i dobrodružnou cestu neznámým terénem.

Praktická svítilna i lampička na čtení v jednom

Dalším vylepšením je samotná konstrukce svítilen. Moderní úprava plastů opět snižuje hmotnost svítilen, samozřejmě pak přidává i násobně větší odolnost vůči mechanickému poškození. Možné je vybrat i svítilny přímo uzpůsobené i proti vlhkosti.

Kryt může také nabízet různé způsoby umístění svítilny, nejen pro přenášení v ruce. Svítilnu můžete zavěsit nebo upravit kryt a postavit jako noční lampičku. V různých modelech je pak příjemným doplňkem i možnost regulovat světelný tok a přepínat mezi 100 % a polovičním výkonem.

Vybavte se před létem, svítilnu ale využijete i doma

Tedy kvalitní a prakticky uzpůsobenou svítilnu užijete na letní dovolené i při toulkách přírodou. Dobrou svítilnu se vyplatí pořídit i jen tak, pro domácnost. Náhlý výpadek proudu vás pak nezaskočí, pomůže vám obnovit dodávky nebo zjistit příčinu. Malým dětem dodá pocit bezpečí i pomůže se zorientovat v prostoru. Svítilny můžete využít při opravách a kontrole auta nebo i jiné práce v dílně. Pokud zapojíte fantazii, můžete svítilnu efektně přidat i do různých kratochvilných zábav. Můžete osvětlit venkovní sezení a protáhnout příjemné setkání s přáteli a rodinou. Svítilnou můžete osvětlit stezku odvahy pro děti nebo uspořádat hon za pokladem. Mít po ruce vydatný zdroj světla v praktickém balení se prostě neztratí.