Dezinfekční lampy – ideální řešení pro byt, kancelář i sklad

Dezinfekční lampy – ideální řešení pro byt, kancelář i sklad

Nároky na čistotu a bezpečnost prostor kolem nás prudce stoupají. Jak zajistit interiér bytu nebo pracovní prostředí bez zbytečných nákladů, a navíc se skutečným efektem? Využijte moderní technologie, dezinfekční lampu můžete jednoduše aplikovat v soukromém bytě, v kanceláři, společných nebo veřejně přístupných prostorách. Dezinfekční účinky světelných vln nepoškodí ani citlivé materiály vybavení nebo elektronická zařízení. Nemusíte chránit počítače ani jinou techniku, nemusíte se bát vzniku skvrn nebo jakýchkoliv defektů na povrchu. A hlavně neomezíte běžné činnosti na dobu delší než jedna hodina.

Jednoduché a bezpečné ovládání

Ošetření prostor UV zářením je rychlé a maximálně účinné, navíc pro uživatele příjemně jednoduché. Na rozdíl od aplikace chemických prostředků není třeba stírat účinné látky z povrchu, nemusíte se obávat nežádoucích reakcí, dráždění očí, sliznic nebo pokožky rukou. Efekt ošetření prostor je přitom často mnohonásobně vyšší.

Lampu stačí postavit do volného prostoru, ideálně doprostřed místnosti na pevný podklad. Lampu je také možné dovybavit speciálním stativem, který je pak možné upravit pozici zářící trubice v různých výškách. Pak už jen stačí na časovači lampy určit délku svícení. V rozmezí 15, 30, nebo 60 minut tak můžete ošetřit malé místnosti i velké prostory. Krátké časy jsou vhodné pro malé prostory, například koupelny, toalety, nejdelší dobu působení využijete ve společných prostorách, obývacích pokojích, ale i kanceláří nebo zasedacích místnostech.

Používání zjednodušuje také dálkové ovládání s časovačem. Tedy jednoduše s odchodem z bytu nastavíte lampu a stisknete spínač časovače. Budete mít dostatek času se vzdálit od zdroje a než vyřídíte pochůzky nebo nákup, UV záření lampy vyčistí dokonale celý interiér.

Dezinfekce prostor s vynikajícím efektem

Po ošetření prostor je třeba pouze pečlivě vyvětrat, stačí však pouhých 30 minut, když se přirozenou cirkulací vzduchu obmění složení vzduchu a z prostor odejdou mrtvé zbytky patogenů. Nemusíte se bát složitého ovládání ani úprav.

Stejně tak je zcela zajištěný provoz dezinfekční lampy během aktivní činnosti. Po celou dobu mikrovlnný senzor automaticky detekuje okolí a pokud zaznamená pohyb osob nebo zvířat, pozastaví záření trubice a vydá zvukový signál. Pokud v dalších 20-ti vteřinách nedetekuje další pohyb, opětovně spustí činnost dezinfekční trubice.

Dezinfekční lampy jsou snadno přenosné, v krátkém čase ošetříte celý byt nebo i členité firemní prostory. Dezinfekci můžete řídit zcela volně podle vlastního provozu, nejste závislý na žádné další technice nebo pomoci. Jednoduchá aktivace UV vln vyřeší zásadní požadavek na zvýšení kvality životního prostředí. Nedělejte kompromisy, zdraví je třeba chránit všemi prostředky a používání UV lampy patří mezi možnosti s nejvyšší účinností a zároveň nejjednodušší aplikací.