Interiérová svítidla stropní

Interiérová svítidla stropní

Svítidla dokáží zásadně změnit atmosféru celého prostoru. Neslouží pouze k dostatečnému osvětlení interiéru, podtrhují celkový dojem z prostoru, mohou opticky zvětšit i zmenšit exponovanou plochu. Stropní svítidla můžete volit z dlouhé řady zajímavých zpracování. V základních typech můžeme zdroje rozdělit na nenápadná přisazená svítidla a na bodové reflektory.

Jemné náladové osvětlení

Přisazená stropní svítidla nabízejí variabilní instalaci na stěnu nebo strop. Vydávají jemné světlo v barvách blízkých přirozenému bílému dni, podle nabídky však můžete volit i další odstíny. Osvětlení vytvoří pocit pohody a útulnosti, světlo dostatečně projasní velkou místnost, přesto nepůsobí příliš výrazně. Přisazená svítidla jsou vhodná jako náladová nebo rozptylová světla. Současně s nimi můžete interiér vybavit dalšími zdroji, například stojícími lampami, bodovými světly v místech, kde potřebujete výrazné osvětlení třeba pro čtení nebo pro práci. Přisazená svítidla působí nerušivě, mají dlouhou životnost a jejich nesporná výhoda je v maximální úspoře energie. Tento typ osvětlení je ideální i pro chodby, schodiště.

Vydatné světlo pro čtení i práci

Bodová nebo reflektorová svítidla pracují na opačném principu. Vydávají velmi vydatné světlo, jehož kužel můžete podle konstrukce zdroje přesně zacílit. Reflektory nebo bodovky vydávají intenzivní proud světla, který je dostatečný i pro čtení nebo práci. Možnou variabilitou směrování můžete osvětlit část interiéru, zdůraznit zajímavou část místnosti a opticky pracovat s proměnou celého prostoru. Podle potřeby můžete také volně měnit směr proudu světla.

LED svítidla jsou ve všech podobách a zpracování vynikající volbou. Zdroje mají výrazně delší životnost, vynikají vyšší odolností vůči mechanickému poškození, také lépe odolávají prachu, vlhkosti. Současní výrobci se orientují především na tyto technologie i s ohledem na maximální úspornost provozu. Zajímavě řešené kryty dávají na výběr elegantní linie, které nenápadně splynou s vybavením interiéru, zajistí dostatečné osvětlení a neruší původní vybavení. Stejně tak můžete vybírat z originálních a výrazně řešených kombinací skla, dřeva, chromu a podtrhnout moderní styl interiéru.