LED bodovky a jejich využití

LED bodovky a jejich využití

Populárním řešením osvětlení jsou LED zdroje. Nabízí variabilní intenzitu světelného proudu, navíc můžete volit i v široké škále odstínu bílé. Výrobci pracují se zajímavě řešeným designem a dovolí vkusně a nadčasově zařídit moderní interiéry i třeba rustikální chalupu.

Dvojnásob úsporný provoz

LED zdroje představují novou generaci svítidel. Relativně malé zdroje dosahují mimořádné účinnosti, odebírají však minimální objem energie. Oproti tradičním zdrojům dokážou ušetřit velkou část běžných nákladů, zapojením senzorů pak navíc převezmou i starost o automatické zhasínání. Zvýší komfort užívání společných prostor nebo prostranství před hlavním vchodem do objektu. Druhou úsporou je delší životnost. LED svítidla mají vyšší odolnost vůči prachu i vlhku a vyrovnají se dobře i s mechanickými otřesy. Původní investice do kvalitního osvětlení se vám vrátí menší spotřebou energie a mnohonásobně méně častou výměnou opotřebovaných nebo poškozených zdrojů.

Elegantní a stálá základna

Při výběru světel pro obytné prostory, ale třeba i pracovnu nebo společné prostory, musíte vždy zohlednit vydatnost světla, kvalitu a životnost zdroje, ale také technické řešení. LED bodovky nabízí variabilní možnosti. Drobné zdroje můžete instalovat přímo do podhledu. Světla můžete vést jako centrální zdroj v pomyslném středu místnosti, ale určit můžete i několik center. Bodovky můžou zářit s přidanou intenzitou nad pracovním stolem, nebo zvýraznit prostor kuchyňské linky. Bodovky se můžou dokonce stát pevně zabudovaným světlem v nábytku, šatní skříně nebo prostor vestavné šatny získají luxusní vzhled a při výběru oblečení můžete využít perfektně vybavený prostor.

Pokud chcete instalovat světla a ponechat si zadní vrátka v možném vývoji využití místnosti nebo změnách v usazení nábytku, můžete vybírat LED bodová světla s pohyblivou základnou. Světla můžete z jednoho místa volně směrovat a natáčet. Jednoduchou úpravou změníte směr světla, atmosféru místnosti a zvýrazníte pokaždé jinou část interiéru.

Bez zbytečných příkras

Bodová LED světla mají další výhodu, a tou je stálá elegance. Světla jsou usazena v nenápadném designu, na který může upozornit maximálně jemně obkroužený kryt. Základem je bílá nebo chromová, při výběru do interiéru vás nebude rušit barevné stínidlo ani jiné materiály. Vytvoříte univerzální základ, který se hodí do soukromého bytu i pracovny.

Osvětlení vybírejte pečlivě a vždy posuzujte jednotlivé části domu nebo bytu odděleně. Každý interiér klade jiné nároky. Bodová světla nabízí všestranné využití, jejich instalaci však musíte podrobit dobré úvaze, aby vás svítidla provázela komfortně a splnila očekávání.