LED panely

LED panely

Osvětlení je v interiéru klíčovou volbou. Vzhled svítidla, rozptyl světla i jeho odstín určí atmosféru místnosti, zvýší uživatelský komfort a v mnohém může ovlivnit i běžné náklady. Každý prostor je užívaný jiným způsobem a osvětlení musí plně vyhovět všem nárokům. Jak vybrat z široké škály optimální variantu? Nechte se inspirovat, v nabídce v mnohém zaujmou třeba nově představené LED panely.

Úsporná a funkční LED svítidla

Obecně platí stále opakované. LED svítidla dokáží i v minimálním zdroji využít vysoký potenciál. Svítidla mají několikanásobně nižší spotřebu energie, navíc se opírají také o lepší odolnost. LED svítidla se vyrovnají s přítomným prachem i vzdušnou vlhkostí, dokáží odolat mechanickým otřesům. I při dlouhodobém svícení zůstává zdroj chladný. S vyšší životností logicky klesají náklady na běžný provoz i pohodlí při zajištění osvětlení.

Praktickému a úspornému zdroji pak dávají výrobci nadčasový design, ve kterém je možné snadno vybrat přisazená svítidla, lustry nebo stropní světla i malé dekorační lampy a lampičky.

Moderní a originální LED panely

Relativně nově se v nabídce objevuje i model LED panelu. Designově čisté a dokonale hladké linie působí pouze plochou světla. V ploše zanikají jednotlivé body LED zdrojů, svítidlo působí souladem a celistvostí.

Panel může mít různou velikost, takže z podhledu dovolí vybrat optimální plochu pro malé interiéry i velké haly. Tloušťka panelu se pohybuje v rozmezí desítek milimetrů. Zhasnutý panel zdánlivě dokonale splyne s podkladem. Při rozsvícení zaujme svou plochou, kterou neruší barevně nebo materiálově odlišený rámeček, vystupující žárovky nebo jiné prvky.

Nápad pro byt i kancelář

LED panely zaujmou pozornost svým minimalistickým stylem. Skvěle se hodí do moderně vybavené domácnosti. Nezastávají pouze funkci atraktivního dekoračního prvku. Jejich velkou výhodou je intenzita světla. Převezmou bez problémů úlohu centrálního zdroje rozptylového světla. Místo lustrů nebo přisazených svítidel váš byt oživí nápaditý prvek v podobě plochého panelu. I když se nejčastěji panel instaluje do podhledu, určitě je možné uvažovat o instalaci do stěny.

LED panely jsou novinkou, která může efektně vybavit panelový byt i rodinný domek. Kancelář, učebna, pracovna i dětský pokoj se mohou spolehnout na kvalitní vydatné světlo, a přitom plně využít výhody elegantního nestárnoucího svítidla, ke kterému můžete doplnit jakékoliv vybavení, aniž by se odlišné styly vzájemně rušily.

Uvažujete-li o změně, volba LED panelu může být správným krokem. Nebojte se v prostoru použít nové prvky, nadčasový styl i kvalita osvětlení vyhoví i velmi náročným návrhářům.