LED svítidla pod kuchyňskou linku

LED svítidla pod kuchyňskou linku

Vybrat a navrhnout správné vybavení a osvětlení kuchyně je velkým oříškem a obě činnosti musí jít ruku v ruce. Jedině tak celý prostor zařídíte komfortně, bezpečně a nebudete muset časem složitě a draze realizovat změny.

Praktické i elegantní

Osvětlení kuchyňské linky je standardně řešené světelnými trubicemi umístěnými pod spodní okraj závěsných skříněk. Tento koncept není třeba zásadně měnit, je plně funkční, bezpečný a dostatečný. Zářivky osvětlí plochu pracovní desky v celé délce, výběrem jednotlivých trubic se mohou dokonale přizpůsobit nejen různým délkám kuchyňské linky, ale vyhoví i nábytku umístěném do rohu nebo v jiném atypickém půdorysu. V příjemné cenové relaci dokonale vybavíte celou plochu.

Praktickým doplňkem jsou pak spínače, které aktivují všechna svítidla nebo jen konkrétní části tak, abyste mohli využít zdroj světla přesně podle konkrétní činnosti.

Výhodou je i běžná úprava krytu svítidel pro vyšší odolnost vůči vlhkosti, vzdušným parám. Dřívější zářivky nahrazují LED zdroje, které mají podobný design, navíc se snadno a dobře se udržují v čistotě a vykazují násobně delší životnost. Dlouhé trubice však nejsou jedinou možnou variantou.

Atraktivní LED pásky

Moderní výrobci nabízí i inovace, kterými můžete standardizovaný prostor kuchyně nově vybavit. LED pásky efektně využívají plastový pružný základ osazený drobnými zdroji. Pásky můžete jednoduše umístit nejen na spodní hranu skříněk, ale i na hranu poliček, nebo do volného prostoru přímo na zeď. Kromě rovných linií můžete pásky různě ohýbat nebo vytvářet vlastní světelné instalace. LED pásky vydávají dostatečně vydatné světlo a vyhoví nárokům na osvětlení pracovní plochy. Navíc je můžete ovládat dálkově, využít funkce stmívání nebo změnu vydávané barvy světla. Tento efekt je atraktivní zvláště v prostorech, které spojují kuchyni s jídelním koutem.

Variabilní bodovky

Další možností je využít bodová světla. Ty mohou být instalována do podhledu nebo i přímo do nábytku. Bodovky mají výhodu v možné změně polohování, můžete tedy podle potřeby upravit proud světla. Nicméně pouze osazení stropu není dostatečné, vždy myslete na přímé osvětlení pracovní desky.

Ve výběru svítidel pro kuchyni vždy dávejte přednost kvalitním zdrojům a myslete především na praktické využití. Zdroje musí být uzpůsobené pro prostředí zatížené vlhkem a vzdušnými parami. Ideální jsou relativně designově nenápadné, avšak ve výkonu vydatné zdroje. Pokud si chcete udělat radost a kuchyni oživit stylizovanými svítidly, pozornost směrujte spíš k osvětlení jídelního stolu nebo k zajímavým doplňkům.