Nouzové osvětlení

Nouzové osvětlení

Nouzové osvětlení je důležitým prvkem, který zvyšuje bezpečnost provozu uvnitř budovy v nepříjemné situaci, během havárie nebo požáru. Instalaci osvětlení nařizuje ve veřejných budovách dokonce vyhláška, kterou je nutné plně dodržet. Moderní výrobci svým sortimentem vyhoví přísným nárokům na provoz osvětlení, garantují dlouhou životnost i odolnost. V portfoliu tak můžete vybírat klasické zdroje s nápisy, piktogramy i jednoduše řešené modely.

Jednoduchá instalace a bezpečný provoz

Instalace nouzového osvětlení je podmíněná jasně danými podmínkami. Světla nejen musí zajistit dostatečnou svítivost ve stálém provozu, ale navíc jsou vybaveny samostatným zdrojem energie, který napájí osvětlení i v případě výpadku elektrického proudu.

Bezpečně je řešený i kryt, který chrání zdroj před mechanickým poškozením, prachem nebo vlhkostí. Nouzové osvětlení je umístěné u východů z budovy, musí dovolit snadnou instalaci tak, aby nenarušilo okolní vybavení a bylo dobře viditelné z jakéhokoli úhlu.

Nerušivý design

Vyhláška stanovuje nejen umístění zdroje, ale i jeho dostatečnou viditelnost. V nabídce můžete vybírat svítidla, která zobrazují piktogram a navádí k bezpečné únikové cestě, světla mohou být doplněna klasickým pokynem „exit“. Další možností jsou světla v jednoduchém stylu, který neruší vzhled okolí.

Vyberte si z nabídky specializovaného e-shopu. Na jediném místě vyberete požadovaná svítidla včetně náhradních zdrojů. Prodejce navíc doporučí vhodný typ s ohledem na typ a velikost veřejné budovy.

Napsat komentář