Osvětlení příjezdové cesty

Osvětlení příjezdové cesty

Příjezdová cesta a bezprostřední okolí vstupu do domu klade specifické nároky na výběr osvětlení i systému jeho spouštění. Kvalitní osvětlení vám dodá nejen potřebný pocit bezpeční, ale také zvýší pohodlí v obsluze. Vydatné osvětlení navíc můžete efektivně řídit čidly a ideálně kombinovat praktické využití s úsporou.

Atraktivní osvětlení pro cestu i venkovní sezení

Osvětlení příjezdové cesty může řešit dokonalá soustava svítidel. Stejně jako v návrhu osvětlení interiéru i zde platí, že je třeba instalovat svítidel několik a v různých místech i úrovních. Vždy musíte zohlednit konkrétní dispozice, směr příjezdové cesty, případně i dopad pouličního osvětlení. Svítidla by měla ozařovat cestu pro vůz i plochu pochozí, samostatné světlo by mělo dostatečně prozářit i prostor kolem dveří, a to jak u vchodu, tak i do garáže, případně sklepa nebo dílen, kůlen. Samotné zdroje světla by pak měla osvětlit cestu, neměla by působit rušivě vůči interiéru. Plánování osvětlení tak věnujte dostatek pozornosti a zkuste návrh několikrát projít.

Originální i úsporné řešení současně

Osvětlení můžete instalovat v podobě přisazených svítidel, LED reflektorů, nápaditých sloupků nebo je můžete zapustit přímo do pochozí plochy. Moderní svítidla nabízí nespočet variant v designu, navíc zohledňují nároky na bezpečný provoz i dlouhou životnost.

Kryty svítidel jsou uzpůsobeny pro vysokou odolnost vůči spádové vodě, vlhkosti, výkyvy teplot i případnému mechanickému poškození. Samotné LED žárovky pak životnost i kvalitu osvětlení ještě násobí. Kvalitní, odolné a vydatné osvětlení přitom nevyžaduje zásadní investici a ušetří i v samotném provozu velmi malým odběrem energie.

Světla s čidlem – pohodlí i bezpečí

Další možností, jak zlepšit obsluhu venkovních prostor a zároveň lépe hospodařit s energiemi, představují čidla. Svítidla se mohou automaticky spouštět detekcí pohybu, nemusíte myslet na dodatečné zhasnutí, samotným vstupem do nastaveného pole se svítidla aktivují.

Nechte se inspirovat a případně si nechte i poradit. Profesionální prodejce svítidel vám může doporučit ověřené výrobce i v praxi pozitivně hodnocené produkty. Osvětlení venkovních prostor nemusí představovat složitý úkol, jen je třeba dobře rozvážit počet instalovaných světel, směr a barvu světla i jeho ovládání. V katalogu svítidel pak jistě najdete pro jakoukoliv variantu estetické a moderní řešení.