Ovládání osvětlení pomocí Wi-Fi

Ovládání osvětlení pomocí Wi-Fi

Mobilní telefon vás spojí s celým světem, můžete z něj vyřídit většinu pracovní agendy, zabavit se u milionu her a aplikací, mít dohled nad dětmi. Ale to není zdaleka vše, mobilním telefonem můžete ovládat i vlastní domácnost nebo kancelář! Na dálku můžete zhasnout zapomenuté světlo nebo světla ztlumit a navodit příjemnou atmosféru.

Jedním kliknutím

Opravdu je možné na dálku ovládat osvětlení v domě? Ano a je to pohodlí na které si velmi rychle zvyknete. Nechce se vám vstávat jen kvůli zhasnutí světel? Není třeba, stačí kliknout v aplikaci. Připojením osvětlení do sítě můžete na dálku zhasínat i rozsvěcet, můžete měnit barvu a intenzitu osvětlení. Podle nálady můžete dokonce střídat přednastavené světelné scény. Jaké například?

Romantické tlumené osvětlení navodí komfortní náladu pro večer strávený ve dvou. Naopak pozvané hosty nadchne osvětlení, které bude proměňovat barvy a živě reagovat na doprovodnou hudbu. Podvečerní setkání s rodinou naladí rozptylové přirozené světlo, které později při sledování filmu přejde do tlumených nerušivých tónů. To je smart wifi.

Výhody, které vám ušetří čas i náklady

Každá nová technologie se snaží ulehčit život a chytrá domácnost je v tomto ohledu špičkovým nástrojem. Ovládání telefonem vám dá do rukou dokonalou kontrolu nad náklady i bezpečností. Můžete sledovat spotřebu a případně nastavit úsporná opatření. I když LED osvětlení ve svém základu vyniká minimální spotřebou, i tak můžete najít slabá místa a výdaje ještě dále šikovně omezit.

Jednoduché ovládání vám umožní vybírat barvu a intenzitu světla a uložit si oblíbené režimy, třeba pro každý pokoj nebo svítidlo zvlášť. Navíc už se nikdy nemusíte bát, zda jste při odchodu do práce nebo dokonce odjezdu na dovolenou nenechali někde rozsvíceno. Na dálku vše zkontrolujete a případně napravíte. Efektním nástrojem je také program, který po dobu vaší delší nepřítomnosti může náhodně rozsvěcet a zhasínat světla v bytě a vytvářet tak dojem, že se v bytě stále někdo pohybuje. I taková maličkost může odradit zloděje. Osvětlení navíc můžete kombinovat i s dalším zabezpečením či kamerou.

Snadná instalace

LED žárovky, pásky nebo kompletní LED svítidla můžete napojit jako uzavřené nebo otevřené systémy. Otevřené systémy je možné rozšiřovat o další a další kompatibilní spotřebiče. Uzavřené obvody budou fungovat v pevném svazku, dovolí vám jednodušeji a rychleji ovládat celé okruhy současně. Do systému chytré domácnosti můžete propojit stolní lampy, stropní i nástěnná svítidla, venkovní osvětlení, ale třeba i dekorativní a doplňková svítidla. Aplikace stáhnete zdarma a s výběrem konkrétních ovládacích prvků se stačí poradit ve specializovaném obchodě se svítidly. Naučte se využívat veškeré výhody, které vám současná technologie nabízí. Ušetřete starosti, peníze a vybavte svou domácnost nebo kancelář podle nejnovějších trendů.