Podhledové osvětlení obývacího pokoje

Podhledové osvětlení obývacího pokoje

Svítidla neslouží čistě k účelu osvětlení prostoru. V rukou šikovného nebo nápaditého návrháře mohou dokonale proměnit jakýkoliv interiér. Mohou mu přidat lehkost, upozornit na zajímavé dispozice nebo naopak ty nevhodné potlačit. I v kategorii klasického podhledového osvětlení můžete vybrat atraktivní koncept a vašemu bytu vtisknout jedinečný styl.

Stropní svítidla pro moderní domácnost

Při výběru svítidel musíte vždy optimálně skloubit praktické funkce s estetikou. Zohlednit však můžete i úsporu. LED zdroje v tomto směru nabízí víc než ideální poměr. LED podhledová svítidla vykazují až několikanásobně delší životnost, v provozu pak odebírají naprosté minimum energií. Díky tomuto systému tak ušetříte hned dvakrát.

Další neméně podstatnou výhodou je podobnost s přirozeným denním světlem. Ani při dlouhém svícení se nemusíte bát podráždění očí nebo pocitům únavy. Výhodou je pak samozřejmě i možnost vybrat si tónování světla, které se pohybuje od teplé bílé po studenou technickou.

Design, který skvěle doplní interiér

Pro podhledová svítidla můžete využít různá řešení. Oblíbená jsou stropní svítidla v geometrických tvarech – bílý nenápadný kryt v kruhovém nebo čtvercovém tvaru elegantně zapadne do stylu interiéru, aniž by odpoutal pozornost nebo byl kontrastem. V moderním interiéru se skvěle vyjímají také světelné panely.

Do podhledu, ideálně do sádrokartonu nebo dřeva, však můžete zasadit i světla bodová. Další variantou jsou reflektorová svítidla, třeba instalovaná na lanku. Získáte tak vysoce variabilní řešení, které vám dovolí snadno upravit směr toku světla a v případě reflektorů dokonce i umístění v ploše stropu. Další atraktivní možností jsou LED pásky, které můžete vést jak po obvodu místnosti, tak jejich pomocí vytvářet nápadité stylizace.

Nebojte se novinek

Podhledová světla nemusí být umístěna výlučně do centra interiéru. Základní rozptylové světlo může vycházet z více míst. Víc světel vám dá víc možností, jak intenzitu světla korigovat. Snažte se navrhnout variabilní základ. Dekorativní nebo náladové osvětlení efektně zastane zajímavá stojací lampa, světelná girlanda či jiný prvek. Nebojte se vystoupit ze zaběhnutého schéma a nechte se inspirovat. Katalogy výrobců svítidel nebo diskuzní fóra mohou být jedinečnou příležitostí, jak navrhnout praktické, úsporné a mimořádně estetické řešení přímo na míru vašemu bytu.