Podlinková svítidla

 

Podlinková svítidla

Při zařizování kuchyně je třeba zajistit nejen dostatečné úložné a pracovní plochy a bezpečnou snadnou obsluhu spotřebičů. Již při plánování je dobré dbát na dostatečné osvětlení jednotlivých sektorů. Interiér kuchyně doporučujeme rozčlenit a osvětlit z několika zdrojů, které pak mezi sebou můžete libovolně kombinovat. Nad jídelním stolem nebo barem je dostačující závěsné rozptylové světlo, do centra kuchyně můžete použít bodové osvětlení, které vám umožní variabilně směrovat tok světla na konkrétní místa. Nad pracovními deskami je důležité instalovat vydatný zdroj přímého osvětlení, zde se nabízí praktická podlinková svítidla.

Neutrální desing, variabilní možnosti

Podlinková svítidla se vyrábí zpravidla ve velmi neutrálním designu. Tenká trubice je chráněna bílým krytem. Nerušivý styl je tak možné zakomponovat do jakéhokoli stylu kuchyně. Svítidla můžete vybírat v řadě délek, které můžete mezi sebou i kombinovat. Variabilně osvětlíte malé i velké plochy. Kryt svítidla je vyrobený z odolného plastu, který odolává mechanickému poškození, dané míře vlhkosti i prachu. Svítidlo se snadno udržuje, můžete jej stírat i vlhkým hadříkem. V případě poškození trubice je snadná výměna.

Úsporný provoz

Velikou výhodou LED svítidel je minimální odběr energie s dosaženou vysokou svítivostí. I relativně malé zdroje dokáží vydatně osvětlit celou pracovní plochu. Při instalaci na spodní stranu kuchyňských skříní přímo osvětlují a nestíní. Vydávané světlo je barevně velmi blízké přirozenému bílému dni. Dokonale osvětlí pracovní plochu, zvýší vaší bezpečnost i komfort. Svítidla mají navíc výrazně delší životnost a odolnost vůči poškození. Pořizovací cena světel není vysoká a při dlouhé životnosti a úsporném provozu se vždy vyplatí.