Pohybové senzory/infraspínače – kde a jak je využít?

Pohybové senzory/infraspínače – kde a jak je využít?

Jak uspořit energie a přitom zajistit maximálně komfortní a bezpečné osvětlení chodeb, veřejných prostor nebo vstupu do objektu? Stačí kombinovat kvalitní osvětlení se senzory pohybu nebo infraspínači. Jaké senzory vybrat a jak výrazně mohou ovlivnit spotřebu energie?

Pohodlné a bezpečné

Řízení osvětlení pomocí senzoru rozhodně zvýší váš denní komfort. Představte si příchod k domu po dlouhém dni, máte ruce plné nákupu, tašky, notebook, telefon, klíče od vozu, pokud se světlo sepne automaticky, ušetří vám nepříjemné hledání spínače. Totéž platí pro pohyb setmělým bytem na toaletu, vstup do prostorů sklepa nebo suterénu. Nemusíte tápat po tmě ani hledat spínače. Senzory nastavíte v žádaném úhlu i dosahu, po překročení limitu automaticky rozsvítí světlo a ve vymezeném úseku osvětlí vaši cestu. Výhodou je pak i následné automatické zhasnutí, které je nejen příjemným pohodlným bonusem, ale také úsporou.

Úspora běžných nákladů

Běžně se stává, že po sobě zapomenete zhasnout, nebo nejsou vypínače řešené prakticky. Spínání světel senzorem využívá energii naprosto efektivně. Svítidla budou aktivována pouze a výlučně na dobu nezbytně nutnou. Při vstupu na chodbu se světlo rozsvítí, jakmile překročíte mez nebo vyprší časový úsek, světlo zhasne.

LED svítidla pro venkovní prostory i interiéry

LED zdroje dokáží ušetřit výrazné částky v běžných nákladech. Spotřebovávají až násobně méně energie a současně dosahují násobně delší životnosti. Malý zdroj dokáže osvětlit poměrně velký prostor, vydává oku příjemné světlo, navíc dovoluje volit v odstínech od studené bílé až po teplou bílou. Osvětlení můžete doslova na míru upravit jakémukoliv prostoru a výběr platí jak pro řešení osvětlení interiéru, tak venkovních prostor.

Spojení LED svítidel se senzory pohybu nebo infraspínači je další výhodou. Zdroje i senzory jsou upraveny podle místa instalace, odolávají bez problémů nejen běžné vzdušné vlhkosti, ale také prachu nebo v případě osazení venku i výkyvům teplot či spádové vodě. Kvalitní zařízení zlepší úroveň bydlení i obslužnost domu. Najde uplatnění v běžné domácnosti, bytovém domě, ale i třeba v provozovnách nebo výrobnách.