Světla na venkovní párty

Světla na venkovní párty

Při navrhování konečné podoby venkovních prostor je třeba myslet i na kvalitní osvětlení. Tak, jako v interiéru řešíte příjemnou úroveň rozptylového světla a náladové osvětlení třeba stojací lampou, můžete využít obdobné schéma i ve venkovním sezení. Nezapomeňte zohlednit bezpečný provoz, dostatečný jas, ale nebojte se využít ani méně tradiční řešení nebo si pohrát s inovativními detaily.

Praktické a luxusní osvětlení zároveň

Základem venkovního osvětlení by měly být zdroje, které vás pohodlně a bezpečně doprovodí od vrátek ke vchodovým dveřím a dále pak osvětlí terasu nebo pergolu. Využít můžete klasická přisazená svítidla a umístit je na několik bodů na obvodové zdi domu. Zajímavější volbou jsou však vsazená LED svítidla přímo do pochozí plochy. Světla můžete zasadit přímo do chodníku, olemovat jimi dům, venkovní sezení nebo i bazén. Svítidla jsou zajištěna dostatečně pevným a odolným krytem, který se vyrovná s mechanickým zatížením, vlhkostí, spádovou vodou i UV zářením. Navíc je může napájet solární panel, nemusíte se starat o bezpečný přívod elektrického proudu. Tato světla vytvoří základ, kreativní práce s oživením prostor začíná u doplňkových svítidel.

Roztomilé a jemné girlandy

Přímo nad společným stolem, nebo i po obvodu terasy můžete do podhledu rozvěsit girlandy. Současní výrobci se předhání v nápadech a zpracování. Vybírat tak můžete design žárovek, letního ovoce, barevných kuliček, papírových lampionů a řadou dalších motivů. I zde se nabízí poměrně jednoduchá instalace, řetěz stačí zavěsit, samotné LED žárovičky jsou často napájeny bateriemi. Vyhnete se složité montáži a nemusíte se obávat trvalých změn. Girlandy jsou levné, můžete si dovolit často je obměnit nebo pořídit tematicky třeba podle rámcového motivu pořádaného večírku.

Originální designový prvek v zahradě

Moderní výrobci dobře pracují i s inovacemi. Do zahrady můžete zakomponovat kameny nebo sošky, které ve tmě vytváří hru světel. Často a s velkým efektem jsou zapojeny LED zdroje, které kromě stmívání a změny intenzity světla dovolují i jeho barevné proměny.

Zajímavě působí i LED pásky, které je možné upevnit na stěnu a vytvořit vlastní nápaditou kreaci. I zde můžete kombinovat tvar pásku se změnou barev světel a jejich intenzitou. Party dokážete oživit dynamickým osvětlením, pro příjemné posezení ve dvou můžete přeladit na jemné romantické osvětlení.

Nebojte se zapojit fantazii a vybírejte z katalogů moderních svítidel. Každá jiskra světla rozzáří prostor, dodá mu příjemnou atmosféru a unikátní podobu. Perfektní osvětlení pak bude třešničkou ve výzdobě každé oslavy.