Úsporné domácí osvětlení

Úsporné domácí osvětlení

Ano, výměnou klasických zdrojů za LED svítidla můžete ušetřit opravdu citelně. I přes relativně minimalistickou velikost jsou LED zdroje schopné vydávat silný proud světla. A nejen to, vybírat můžete intenzitu, ale i barevný odstín a přidat i šikovná vylepšení. Jediné svítidlo šetří energii minimálním odběrem, má násobně delší životnost, může využívat funkce stmívání, proměnu barev, a ještě ke všemu je možné jej spojit s čidlem pohybu či zapojit do okruhu chytré domácnosti řízené telefonem.

Snižte náklady o desítky procent

Zkuste si v duchu projít, kolik zdrojů světla máte v domácnosti instalováno. Od lustrů, přisazených svítidel, lampiček na stole, u postele, osvětlení v chodbě a třeba i před domem. Kdyby každá žárovka mohla snížit odběr energie třeba jen na polovinu?

Klasická wolframová žárovka má odběr 60 W za hodinu. LED zářivka pouhých 9 W! A to nepoměřujeme výkon světla, jeho barvu, která je u LED zdrojů velmi blízká přirozenému dennímu světlu, a tedy je i lépe snášena lidským okem. Úspora u jediné vyměněné žárovky může jít až do stovek korun ročně.

Ušetřete dvakrát!

LED svítidla vám skutečně můžou ušetřit náklady a nejen jednou, dokonce dvakrát! Zásadní je samotný nízký odběr energie, ale co náhradní žárovky? Jakou životnost mají vaše stávající zdroje? LED svítidla nabízí až násobně delší! Zdroje jsou odolné vůči prachu a vlhkosti, vyrovnají se i s vyšší mírou otřesů, navíc je jejich základní cyklus až pět krát delší. Po celou dobu vydává zdroj stejně silný proud světla, nekolísá, neproblikává, nemění barevný odstín. A ušetří vám starosti s častou výměnou i diskutovanými náklady!

Romantické osvětlení

LED žárovky jsou změnou k lepšímu v mnoha ohledech, nejen finančně. Nabízí další zajímavý doplněk, kterým je funkce stmívání. Při sledování filmu nebo při příjemném posezení nemusíte přeci naplno svítit. Lustr, podhledová světla nebo i lampu můžete utlumit do jemného náladového svitu. Interiér se ponoří do romantické atmosféry, vás nebude nepříjemně oslňovat zdroj světla…a ještě navíc něco ušetříte. Ideální.

Světlo, které za vámi samo zhasne

Samozřejmě, ušetřit starosti i část energie můžete i jednoduchými triky. Na chodbu, příjezdovou cestu nebo třeba ke garáži můžete instalovat LED svítidlo s pohybovým čidlem. Výhodou bude nejen pohodlné automatické rozsvícení v dosahu, který si nastavíte, ale i automatické zhasnutí. Nemusíte se vracet, hledat po tmě vypínač ani se vám už nikdy nestane, že necháte nechtě svítit celou noc.

Máte ještě nějaké pochybnosti? Zdá se vám i tak prvotní investice do nových zdrojů vysoká? Zkuste se nejdřív inspirovat a prohlédnout katalog prodejce moderních svítidel. Určitě vás překvapí, jaké varianty se nabízí. Nová svítidla vám totiž mohou nejen ušetřit peníze, ale příjemně modernizovat domácnost a přidat jí originální vzhled.