Užitečné tipy pro výběr LED pásků

Užitečné tipy pro výběr LED pásků

LED pásky jsou praktické, úsporné a trendy! LED pásky originálně oživí v podstatě jakýkoliv interiér, upozorní a využijí zajímavé dispozice, s dostatečnou intenzitou osvětlí pracovní plochy, ale nabízí i náladové proměny. Jak LED pásky vybrat, aby ve všem splnily vaše očekávání?

Jednoduchá a spolehlivá instalace

Můžete vybrat LED pásky opatřené samolepicí vrstvou, pásek pak stačí přitisknout na odmaštěný čistý povrch a připojit do elektrické sítě. Takto můžete vést pásky po hraně skříněk, okolo zrcadel nebo i na stěně vytvořit originální světelnou instalaci.

Z dlouhodobého hlediska je však lepší pásky zasadit do hliníkových profilů. Pásek je pevně ukotven, nehrozí uvolnění ani jiné nechtěné poškození. Hliníkové profily jsou uzpůsobené pro montáž jako přisazený i vestavěný profil. Stačí pečlivě změřit místo instalace a podle něj vybrat i vhodnou šířku drážky.

Dostatečný výkon

Se zjištěnou šířkou pásku je pak třeba vybrat optimální výkon. Zde platí velké rozdíly a výběr se vždy řídí konkrétním místem a očekávaným využitím. Nejvyšší výkon musí vydávat pásky, které mají sloužit jako přímé osvětlení. Například nad pracovním stolem, v osvětlení pracovní desky v kuchyni, v koupelně u kosmetického zrcadla. Zde by měl být výkon pásku v rozmezí 6 – 11 W.

Pokud chcete osvětlit nábytkovou stěnu nebo upozornit na vystavené zboží ve výloze, pak je dostačující výkon 2 – 5 W.

Správný odstín světla

I běžné denní světlo má různé odstíny a s LED páskami můžete i „běžnou bílou“ dokonale využít. Ideálně by nás mělo obklopovat světlo, které bude co nejzdařileji imitovat sluneční svit, avšak pozor – pro práci jsou ideální odstíny studenější bílé. Proč? Studená bílá podporuje soustředění, nezkresluje barvy a dobře vykreslí i detaily. Práce nám půjde líp a ani dlouhé čtení neunaví oči. Pro pocit relaxace a uvolnění jsou ideální naopak odstíny teplé bílé. Pokud chceme jen doprovodit světlem běžné činnosti, pak je na místě vybírat neutrální bílou, třeba v obývacím či dětském pokoji, ale i kanceláři.

LED pásky v tomto směru nabízí obrovský bonus. Nabízí totiž modely, které dovolují upravit dálkovým ovládáním nejen intenzitu, ale i výslednou barvu světla. Jediný zdroj můžete variabilně upravovat a měnit ať už podle aktuální potřeby nebo čistě podle nálady. Proměny od studené po teplou bílou barvou však nejsou zdaleka konečné. Vybrat si můžete i náladové osvětlení a v místnosti světlo ztlumit do romantických odstínů modré, červené nebo do nádechu zelené.

LED pásky je samozřejmě možné napojit i do ovládání chytré domácnosti. Pak už můžete vytvářet sofistikovaný pokročilý systém a nastavit automatické předvolby toho ideálního osvětlení pro každou situaci.

Výběr LED pásků je volbou kvalitního a vysoce variabilního osvětlení. LED zdroje obecně vynikají úsporou energie a mnohonásobně delší životností. Využijte všechny výhody, které se nabízí a vybavte váš byt nebo kancelář originální, moderní a praktickým osvětlením.