Netradiční využití LED pásku

Netradiční využití LED pásku

Výběr osvětlení hraje důležitou roli při práci s vybavením interiéru. Pro pohodlné zařízení pracovny, obýváku i ložnice je třeba vhodně kombinovat nábytek, přirozené světlo a svítidla. Základní osvětlení sestává z centrálního svítidla a několika doplňujících zdrojů. Každý typ místnosti klade jiné nároky, při řešení prostoru je tak třeba vždy dobře zvážit samostatně jednotlivé prostory, vaše současné nároky i možný vývoj v dalších obdobích. Svítidla navíc nemusí plnit pouze základní funkci v dostatečném osvětlení prostoru. Intenzitou i barvou světla můžete podtrhnout zajímavé dispozice, řešení prostoru, vybavení nebo navodit příjemnou atmosféru.

Úsporné a efektivní LED pásky

Nové technologie nabízí nové možnosti. Pro oživení interiéru můžete využít nejen klasické lampy se zajímavě řešenými stínidly. LED pásky nabízí originální řešení. Můžete je vést podél skříní, v podhledech, můžete jimi olemovat vstupní dveře nebo vytvořit originální světelnou instalaci.

Pásky využívají jednoduchý princip. Pružný plastový pásek je osázený drobnými zdroji. Spodní strana je většinou upravená samolepící vrstvou. Při instalaci stačí pásek přitlačit na povrch. Zdroj s přívodním kabelem můžete zapojit do běžné zásuvky, dostupné jsou i varianty připojení k počítači.

Upozorněte na sebe originálně

LED pásky lze využít v mnoha směrech. Často využívané jsou při vystavení zboží v obchodech. Pásek můžete vést po obvodu vitríny nebo podél polic. Zajímavě osvětlíte nabízené zboží. Vydatné světlo zdůrazní i detaily a přitáhne pozornost. Při aranžování výlohy můžete být i kreativní a pásek různě ohýbat nebo natáčet. Jednoduchá instalace vám dovolí kdykoli vedení pásku změnit a upravit. Doplňující funkcí jsou ovladače, které umožňují barevnou proměnu vydávaného světla podle RGB. Světla můžou blikat, pomalu se zhasínat nebo střídat odstíny modré, zelené, žluté i červené.

Zajímavé proměny vykouzlí jedinečnou atmosféru i v prostorech recepce nebo baru. Místo setkání můžete jednoduše oživit a podtrhnout stylové vybavení nebo dispozice prostoru.

Atraktivní interiér

Využití LED pásku promění i soukromý byt. Dlouhé osvětlené LED pásky můžete instalovat do chodby nebo podél schodiště. Jemně osvětlíte tmavé prostory a při nočním průchodu bytem zajistíte příjemné a bezpečné prostředí. Jemné světlo vás neoslní a zároveň příjemně provede bez nehod.

Malé děti často vyžadují světlo při usínání. Dodává jim pocit pohody a bezpečí. Krátké pásky můžete instalovat kolem postýlky nebo pod poličky nábytku. Jemný zdroj zažene zbytečné strachy a vy se nemusíte obávat velké spotřeby nebo bezpečného provozu.

 

LED zdroje jsou skvělým řešením osvětlení díky své dlouhé životnosti a odolnosti. Nabízí široké využití v řešení osvětlení veřejných prostor, výkladu se zbožím nebo i jako zajímavý doplněk při realizaci osvětlení v bytu.