Osvětlení dětského pokoje

Osvětlení dětského pokoje

Vybavení dětského pokoje patří mezi nejobtížnější úkoly. Interiér se s rostoucím dítětem velmi rychle proměňuje. V rámci několika málo let je třeba interiér transformovat z volnějšího prostoru pro hraní k pokoji, který bude vybavený místem pro učení, odpočinek i zábavu. S potřebami dítěte se mění rozložení nábytku, jeho výška i počet.

Přehledný prostor

Základní výběr bude patřit vždy stropnímu svítidlu. Centrální zdroj zajistí přijemné rozptylové světlo. Zpřehlední celý prostor pro hraní či volné trávení času. Současní výrobci nabízí nespočet možností doplněných často oblíbenými motivy z filmů, pohádkových postaviček nebo zvířat. Stropní svítidlo by však mělo ideálně kombinovat dětský motiv společně s praktickou dostačující intenzitou světla. Při výběru pečlivě zvažte, jak silné světlo lustr vydává. Stínidlo může přílišnou barevností omezit intenzitu zdroje a nebude v interiéru příliš užitečnou volbou. Pro vybavení pokoje jsou praktickou a oblíbenou variantou také bodová světla. Jednoduchá nerušivá konstrukce dobře zapadne do stylu pokoje a směrovatelné zdroje vám dají ideální volnost ve vedení a proměnách osvětlení. Bodová nebo reflektorová světla jsou investicí do budoucnosti, vhodně doplní dětský pokoj bez potřeby následné obměny.

Místo pro učení

Druhou vrstvou osvětlení by měla být doplňková světla pro čtení a učení. Zde se bude výrazně lišit potřeba nejmenších a později školních dětí. Předškoláčkům nemusíte vybavit pokoj složitě. Studenti však ztráví velkou část času přípravou a psaním, stejně tak si i večerní odpočinek rádi zpříjemní čtením. LED zdroje v tomto ohledu nabízí skvělé možnosti. Lampičky využívají praktickou konstrukci, kterou můžou volně přizpůsobit intenzitu i směr světelného kužele. LED světla navíc vydávají příjemné světlo v barvě přirozeného bílého dne, nezkreslují barvy a přispívají většímu soustředění. Lampičky kombinují i moderní prvky a design, bez problémů najdete barvu i styl blízký ladění celého pokoje. Dětská svítidla navíc upřednostňují i vysokou bezpečnost, pevný podstavec garantuje pevné usazení, jednoduché ovládání je bezpečné a navíc – LED svítidla mají vysokou odolnost vůči mechanickému poškození.

Klidná noc

A v neposlední řadě můžete pokojíček vybavit i příjemným náladovým osvětlením. Děti často vyžadují při usínání malý zdroj světla, který jim dodá pocit bezpečí a pohody. Opět se zde nabízí LED zdroje, které svým úsporným provozem nenaruší náklady domácnosti, odolností a vysokou variabilitou nabídnou přesný typ i intenzitu, který hledáte. V nabídce navíc můžete vybírat velmi praktické varianty světel, která se instalují přímo do zásuvky. Nemusíte tak hledat místo ani způsob uchycení.

Experimenty pro starší

Při vybavení pokoje dopřejte prostor ve výběru dětem. Hlavně starší teenageři ocení možnost, vybavit si prostor po svém. Možná vás dokonce překvapí zdařilými a originálními nápady. Nechte jim volnost a ve výběru jen doporučujte, aby vybíraná světla splňovala účel estetický a praktický zároveň. LED pásky můžou zajímavě orámovat poličky nebo část plochy zdi. Doplní pokoj zajímavou atmosférou a podtrhnou osobitý styl vašich potomků. Investice do originální podoby pokojíčku nebude znamenat vysokou částku, snadnou instalaci zvládnete sami a při pozdější změně neponese původní nápad trvalé neodstranitelné změny.

 

Vybavení dětského pokoje je náročnou prací, ale s kvalitními prostředky získáte jistotu v dobře uzpůsobeném prostoru. Orientujte se především na LED zdroje, investice se vám vrátí v nižší spotřebě energie, minimální potřebě výměny zdrojů a hlavně – garantují vám příznivé a bezpečné prostředí pro čtení, učení i volný čas vašich dětí.