Osvětlení obývacího pokoje

Osvětlení obývacího pokoje

Obývací pokoj je centrem celého bytu. Je místem, kde se rodina potkává v průběhu dne. Děti využívají volné chvíle a hrají si v doprovodu rodičů, dospělí odpočívají u oblíbené knížky nebo filmu. V obývacím pokoji vítáme hosty. Příjemnou atmosféru společného prostoru můžete podtrhnout i oživit světelnými zdroji. Nebojte se složitého výběru, dejte si na čas a inspirujte se.

Kvalitní osvětlení pro celou rodinu

Osvětlení v obývacím pokoji je vhodné řešit v několika úrovních. Vzájemnými kombinacemi tak můžete volně uzpůsobit intenzitu i barvu světla podle aktuálních potřeb. Základem je vždy kvalitní rozptylové světlo. Nejčastěji jej řeší závěsné svítidlo nebo svítidlo přisazené. Lustr volte nejen s ohledem na barvu a styl, kterým doplní ostatní vybavení. Opatrní buďte i při výběru velikosti. Velké otevřené prostory s vysokým stropem vyžadují nápadné i osvětlení. V malém interiéru naopak volte jemná a decentní svítidla, která nebudou působit rušivě. Volbou moderně laděného interiéru jsou také zajímavě zpracovaná svítidla podhledová – jednotlivé body můžete směrovat k zajímavé dekoraci, vybavení nebo upravit podle dispozic interiéru.

Efektní doplňky

Důležité jsou doplňky, oživí interiér a dodají mu originální vzhled. Lampičky nebo stojací lampy jsou ideálním prostředkem. Navíc využívají i praktický moment, kdy vytvoří příjemné intimní prostředí pro čtení. Při listování novinami nebo knihou nemusíte prosvítit celý obývák. Malé zdroje vykouzlí příjemné náladové osvětlení a malé ostrůvky pro klidnou relaxaci.

Práce s designem

V obýváku se také otevírá prostor pro zajímavé experimenty. LED pásky jsou velmi oblíbenou novinkou. Pružný pásek je osázen drobnými zdroji. Efektně můžete olemovat poličku, vitrínku nebo vytvořit zajímavou světelnou dekoraci na zdi. Jednoduchá instalace nevyžaduje technické doplňky ani přípravu a dovolí vám pohrát si se světlem i prostorem. U LED pásek navíc můžete měnit barevné spektrum, můžete je i stmívat.

 

Nebojte se novinek a inspirujte se v nabídce internetového obchodu. Kvalitní dodejce vám doporučí vhodný styl osvětlení, pomůže najít dostatečnou intenzitu i barvu zdrojů pro jakýkoli interiér. Investice do osvětlení spojuje krásný desing s příjemným a zdravým životním prostředím. Nedělejte kompromisy, vsaďte na LED zdroje s garancí dlouhé životnosti a vysoké odolnosti.