Venkovní osvětlení umocní tajemnou atmosféru letních večerů

Venkovní osvětlení umocní tajemnou atmosféru letních večerů
Pergola, terasa nebo jinak upravené venkovní zázemí vytvoří dokonalé prostředí pro příjemný odpočinek i setkání s rodinou a přáteli. Místo můžete vybavit pohodlným nábytkem, oblíbené jsou zahradní grily, které setkání okoření i přípravou oblíbených pochoutek. Prostor můžete upravit přesně podle představ, abyste si jej mohli užít i dlouho po setmění, stačí do výběru zařadit i vhodné světelné zdroje.

LED svítidla – odolné a vydatné

Současní výrobci představují opravdu pestré portfolio lampiček, lamp nebo světelných řetězů, které skvěle doplní jakýkoli venkovní prostor. Můžete hledat inspiraci u drobných zdobných tvarů, nápadných moderních linií i v podobě neutrálního jednoduchého designu. Důležitý je především typ zdroje. LED svítidla vykazují mnohonásobně delší životnost a jsou odolnější. Vyrovnají se lépe s vlivem venkovní vlhkosti, s prachem i případným mechanickým zatížením. Zároveň spotřebují až několikrát méně energie. Jsou ideálním řešením pro rozsvícení venkovního prostoru.

Solární energie

Efektní řešení můžete najít ve svítidlech napájených solární energií. Svítidla nevyžadují obsluhu ani odbornou montáž. Svítidlo vstřebává přirozené světlo a se soumrakem aktivuje zdroj. Světla chráněná pevným krytem můžete jednoduše zapíchnout přímo do trávníku, k lemu chodníku na záhon nebo poblíž venkovního sezení. Odolná konstrukce ochrání zdroj před mechanickým poškozením, vlivem spádové vody, vlhkosti i střídáním teplot. Lampy vydávají dostatečné světlo, které upozorní na překážky v cestě, zároveň však neruší klidnou a příjemnou atmosféru. Další variantou jsou světla, která je možné vsadit přímo do pochozí plochy. Zapuštěné světlo přímo do chodníku nebo do pochozí plochy kolem bazénu dokáže opravdové divy.

Pohodlné a úsporné řešení

Pro osazení hlavního vchodu nebo příjezdové cesty můžeme doporučit světla doplněná čidlem. Čidlo dobře rozliší intenzitu přirozeného světla a spíná pouze po setmění. Citlivost je možné upravit, tedy se nemusíte bát zbytečného svícení aktivovaným projíždějícím autem nebo pohybem sousedovy kočky. Při cestě domů z nákupu a práce pak nemusíte složitě hledat spínač ani odkládat tašky na zem. Vyhnete se také zapomínání, světla automaticky zhasnou a ušetří energii.

Venkovní obývák? S plným komfortem!

Při výběru se nenechte ničím omezit. Světla můžete vybírat v dokonalé souhře podle očekávaného vzhledu i vydatnosti. Jemné osvětlení promění obyčejné venkovní sezení v elegantní prostor. Dodá letním večerům romantický nádech a povýší prostor o několik úrovní výš.