Nábytková kuchyňská svítidla

Nábytková kuchyňská svítidla

Vybavení kuchyně musí dokonale využívat daný prostor. Nábytek a elektro spotřebiče musí nabídnout dostatečné úložné a odkládací plochy, vyhovět bezpečnému provozu a také pohodlné obsluze. Stejně vysoké nároky jsou kladeny i na řešení osvětlení. Nestačí místnost vybavit jedním centrálním světlem. Místnost rozdělte na menší úseky a podle účelu využití k nim vyberte i patřičné zdroje. K základnímu rozptylovému světlu dodejte malé přímé zdroje, které osvětlí kuchyňskou linku a pracovní plochy s dostatečnou intenzitou, nad jídelní stůl jsou dostačující doplňková náladová světla.

Výhodné a úsporné řešení zároveň

LED technologie je pro namáhané prostory, jakou kuchyně bezesporu je, optimální volbou. LED svítidla vykazují mnohonásobně vyšší odolnost vůči prachu i vzdušné vlhkosti, navíc dobře odolávají i mechanickým otřesům. Zdroje dosahují maximální svítivosti ihned po zapnutí, intenzita světla přitom neklesá v průběhu celého životního cyklu. LED svítidla nabízí také delší životnost a tedy úsporu nejen v odběru energie, ale i v nákladech na náhradní zdroj, který není třeba měnit tak často. Zapojením LED do vybavení domácnosti získáte spolehlivý a kvalitní zdroj, navíc s garancí dlouhé životnosti a minimálním odběrem energií.

Dokonale osvětlená pracovní plocha

LED žárovky představují ještě další výhodu. Vybírat můžete nejen designové zpracování, ale také intenzitu a barvu světla. Výrobci nabízí poměrně široké spektrum. Pro kuchyně a pracovní desky se doporučuje světlo v odstínu studené bílé. Také nazývaná „technická“ bílá perfektně osvětlí i detaily, nezkresluje barvy a navíc, podpoří soustředění. Nedráždí oči a oddaluje pocit únavy. Studená bílá je vhodnou variantou pro přímé osvětlení, které se instaluje na spodní okraj závěsných skříněk, podél kuchyňské linky. Dlouhé trubice dokonale osvětlí celou plochu, aniž by stínily nebo omezili běžný provoz.

Výhodou dlouhých trubic je také možnost vybrat a kombinovat délku v závislosti na konkrétním prostoru. Osvětlení můžete vést podél všech závěsných skříněk, nebo pouze nad částí kuchyňského stolu. Nenápadný bílý kryt nepůsobí rušivě ani při instalaci ve viditelné části.

S výběrem osvětlení si dejte čas a dobře promyslete nabízené varianty. Specializované obchody vám doporučí vhodné typy a pomůžou vybrat i dostatečnou intenzitu a barvu světla. Moderní svítidla perfektně vyhoví jakýmkoli požadavkům. Kvalitní zdroje chrání dobře zpracované kryty, které vyhoví i po stránce vzhledové. Moderní i rustikálně vybavené kuchyně můžete vybavit kvalitními zdroji, které poslouží s letitou garancí a zpříjemní vám denní starost o rodinu.