Správné světlo v koupelně

Správné světlo v koupelně

Vybrat vhodné osvětlení a správně jej rozmístit je v každé místnosti trochu oříšek, v případě koupelny však představuje skoro hlavolam. Ať už rekonstruujete maličkou koupelnu v bytovém jádru nebo si plníte sny ve vlastním projektu, vymezte si na řešení koupelny dostatek času a trpělivosti. Vyplatí se vám!

Příjemný vstup do nového dne

Koupelna je prostor, kterým projdete několikrát denně, vždy v trochu jiné náladě a za jiným účelem. Proto i osvětlení musí vyhovět různým účelům. Rozhodně nestačí instalovat do podhledu centrální stropní svítidlo. Ráno, nebo i v noci při krátké cestě na toaletu, vás nesmí světlo zbytečně oslnit. Proč si způsobovat nepříjemnosti? Ještě před vstupem do koupelny byste měli mít možnost volit, zda rozsvítíte naplno nebo bude stačit jen lehká bezbolestná orientace v prostoru.

Naopak pro běžné přeběhnutí koupelnou nebo její úklid je fajn moct se spolehnout na dostatečné rozptylové světlo. Iluze přirozeného denního světla dodá prostoru na útulnosti.

Perfektní make up? Jedině s kvalitním osvětlením

Proč nestačí jediné stropní LED svítidlo? Úpravu účesu, líčení nebo pečlivé holení jen těžko zvládnete s nedostatečným světlem v zádech. Budete si stínit vlastním tělem a výsledek nebude odpovídat ani vzdálené představě. Můžete si přitom poměrně jednoduše pomoc, a koupelnu vybavit zrcadlem, které lemuje LED pásek nebo které má přímo integrované LED bodové žárovky. Dokonale osvětlená plocha vám povede ruku a pomůže vám zamaskovat i zřetelné stopy únavy.

Soukromé lázně

A co chvíle pro relaxaci? Skutečně se dokážete uvolnit ve voňavé lázni pod palbou silných reflektorů? Kdepak, zde je ideální příležitost doplnit vanu jemný náladovým osvětlením. Upevnit můžete přisazené světlo na stěnu přímo v prostoru kolem vany.

Ale pozor, pro koupelnu nikdy nemůžete vybírat zdroje z běžné nabídky. Byť by se vám design svítidel zamlouval sebevíc. Koupelna vyžaduje speciálně řešené bezpečnostní kryty i instalaci. V uzavřené místnosti je množství vodních par, hrozí i přímý kontakt s vodou. Má-li vaše koupelna sloužit všem účelům a má-li být také bezpečným prostorem, nejlépe je poradit se s profesionálním poradcem a nechat se ve výběru trochu vést.