Chytrá domácnost

Chytrá domácnost

Co všechno nabízí moderní svítidla a má cenu investovat do změny? Chytrá domácnost představuje pohodlnější ovládání, zásadně snižuje spotřebu energie, a navíc otevírá větší flexibilitu, třeba v nové možnosti v úpravě intenzity světelného toku i jeho barvy. Zároveň myslí prakticky, tedy původní osvětlení můžete bonusově nahradit moderními zdroji bez zásadních technických úprav.

Chytrá domácnost ušetří náklady

Zásadní výhodou LED svítidel je delší životnost a mnohonásobně nižší spotřeba energie. I relativně malý zdroj dokáže osvětlit velkou plochu. Zdroj se při svícení nezahřívá, má vyšší odolnost vůči prachu, vlhkosti i otřesům. Výkon světla neklesá a zůstává konstantní po celou dobu životního cyklu. Ušetříte vlastně dvakrát – méně častou výměnou opotřebovaného nebo poškozeného zdroje a celkově nižší spotřebou energie.

Výrobci představují LED zdroje s klasickými paticemi, při převodu domácnosti na modernější osvětlení nemusíte měnit svítidla. Oblíbenou lampu, stropní svítidlo nebo lustr můžete jednoduše „modernizovat“ pouhou výměnou žárovek.

U nových instalací se pak otevírají atraktivní možnosti umístit bodová světla do podhledů, využít můžete ohebné LED pásky, kterými olemujete spodní hrany skříněk nebo polic, můžete vytvářet vlastní instalace. Vysoce praktické jsou také sestavy bodových světel na pohyblivých ramenech, která pak můžete libovolně natáčet. Tedy moderní svítidla vám dovolí vše, co bylo dříve nemyslitelné.

Maximální pohodlí

Další možností, které přináší chytrá svítidla je napojení na čidla nebo dálkové ovládání. Nejčastěji jsou využívána čidla pohybu, která s vaším příchodem automaticky rozsvítí zdroj. U vchodových dveří nemusíte odkládat nákup, a současně hledat klíče a spínač světel, při noční cestě na toaletu se bezpečně dostanete zešeřelým bytem. A podle nastavení se světla opět automaticky vypnou, nehrozí zapomenuté celonoční svícení.

Efektní je také ovládání světel dálkově. Na první pohled běžná žárovka vám dovolí upravit intenzitu světla, může proměnit odstín nejen v rozsahu teplá a studená bílá. Osvětlení můžete měnit podle vlastní nálady, barevné schéma RGB může navodit romantickou atmosféru, přidat klidné odstíny modré nebo zelené, nebo naopak podpořit společné setkání. Žárovky mohou nabídnout i funkci prolínání barev nebo stmívání. Světla ovládáte nenápadným ovladače, celou sestavu můžete napojit i na chytrý telefon. Ultramoderní zařízení dokonce dokáže reagovat na pokyny hlasové.

Přesuňte se do budoucnosti

Světlo zásadním způsobem ovlivňuje naše vnímání. Dobře zvolený odstín i intenzita světla mohou projasnit a opticky zvětšit interiér, světlo může podtrhnout zajímavé vybavení nebo řešení místnosti. Světlo navodí klidnou atmosféru, ale může také znásobit soustředění a pomůže při řešení složitých pracovních úkonů. Nepodceňujte úlohu kvalitního osvětlení a vybavte svůj domov, ale třeba i kancelář svítidly, které plně vyhoví všem vašim požadavkům. Přesuňte své zázemí do budoucnosti, kde budete moci svobodně rozhodovat a kde se vše přizpůsobí vám.